Haber

Kum’da 700 çalışanı olan bir alışveriş merkezi ‘kıyafet kurallarına uymadığı’ gerekçesiyle kapatıldı.

İran’ın Kum kentinde onlarca mağazanın bulunduğu bir alışveriş merkezinin “kıyafet kurallarına uyulmadığı” gerekçesiyle mühürlendiği bildirildi.

Reformculara yakınlığıyla bilinen Jamaran haber sitesine göre, ilin idari merkezi Kum kentindeki Mehr u Mah AVM “kıyafet kurallarına uyulmadığı” gerekçesiyle mühürlenip süresiz olarak kapatıldı. ve “uyarılar dikkate alınmadı”.

Haberde, Kum-Tahran karayolunun 6. kilometresinde yer alan ve onlarca mağazayı barındıran alışveriş merkezinde 700 kişinin çalıştığı belirtildi.

Konuyla ilgili ne resmi makamlardan ne de AVM yönetiminden herhangi bir açıklama yapılmadı.

Ülkede, 20 Aralık’ta Kazvin vilayetinde 5 işyerinin “İslami ve ahlaki değerlere uymadıkları” gerekçesiyle kapatıldığı duyurulmuştu.

Tahran’da 13 Eylül’de “ahlak polisi” olarak bilinen İrşad devriyeleri tarafından gözaltına alındıktan sonra durumu kötüleşerek hastaneye kaldırılan 22 yaşındaki Mahsa Emini’nin “mevzuata uymadığı” gerekçesiyle hayatını kaybetmesi. başörtüsü kuralları”, ülke yönetimine karşı protestolara yol açtı.

Ülke genelinde rejim karşıtı protestolara dönüşen gösterilerde yüzlerce kişi hayatını kaybetti, 10 binden fazla kişi gözaltına alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu