Ekonomi

Kripto piyasasının 2023 yılına görkemli başlangıcı tüm ihtişamıyla devam ediyor

Sektörün geçen yıl tanık olduğu skandallar ve çöküşler sanki hiç yaşanmamışçasına yıl başından beri istikrarlı yükselişini sürdürüyor. bitcoinve diğer büyük kripto para birimleri dikkate değer bir performans sergiliyor.

Dünden bu yana %0,21 oranında değer kaybeden Bitcoin, 21 bin doların üzerinde kalmaya devam ederken, piyasa fiyatı açısından diğer büyük kripto para birimlerinde aşağı yönlü bir hareket söz konusu. EthereumYüzde 0,59 düşüş kaydederek 1.562 dolardan işlem görüyor. Binance Coin(BNB) yüzde 1,83, XRPyüzde 2,53 ve kardan(ADA) yüzde 2,81, dogecoin( DOGE) yüzde 3,32 ve Stellar (XLM) yüzde 3,7 düştü.

“Bitcoin’in %20’lik yükselişi, olumlu makroekonomik verilerle ilişkili”

Bitcoin’in geçen haftadan bu yana yükselişi hakkında CoinDesk’e yorum yapan ETC Group’un eş CEO’su Bradley Duke, şunları söyledi: “Bitcoin’de geçen hafta yaşanan yüzde 20’lik artışın arkasında, makroekonomik kaygıları aşındıran enflasyon verileri ve güçlü istihdam rakamlarının da yer aldığı ABD’den gelen olumlu veriler var. ayrıca Avrupa Birliğitarafından paylaşılan veriler işsizlik, son 23 yılda kaydedilen en düşük seviye.”konuşur.

Son 24 saatte en çok değer kazanan kripto para birimi %36,04 artış kaydetti. Simya Ödemesi(ACHP) iken AMP%31,68, Polymath Ağı ( POLİ) yüzde 10,42, adım(GMT) yüzde 8,23 ve kötü borç firması Celsius’un tokeni CEL%7,12 arttı.

Varlık yönetimi şirketi Ünlü & Co. dün Martin Luther King günü nedeniyle kapatılan ve bugün yeniden sürece başlayacak olan şirketin yaptığı piyasa analizinde. Amerika Birleşik DevletleriBilanço döneminde dikkat çekilen hususlar:

ABD’de açıklandı ve şişirmesayılardan sonra Besledi‘dan gelen mesajların öneminin arttığını belirten piyasa analizi şöyle devam ediyor:

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlandı.

cumra-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu