Haber

Trabzonspor – Basel maçında tezahürat olmayacak

Kahramanmaraş’ta 9 saat arayla meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler Türkiye’yi şok etti.

10 ili yerle bir eden, 35 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği ve 80 binden fazla kişinin yaralandığı felaketin ardından yaralar sarılmaya devam ediyor.

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Ataman, Basel maçı öncesi bordo-mavili kulübü ziyaret etti.

Trabzon 3 binden fazla depremzedeye ev sahipliği yapıyor

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’ne yaptığı ziyarette Trabzonspor’un yaptığı yardımlarla depremzedelere kısa sürede katkı sağladığını belirten Ustaoğlu, şunları söyledi:

“Trabzonspor kampanyalara öncülük etti. Bundan daha iyi bir sosyal sorumluluk olamaz. Trabzonspor gibi bir markası olan Trabzon’dan bölgeye 500 tır yardım ulaştırıldı. Şimdi ev sahipliği yaparak görevini yerine getirmeye devam ediyor.” Şimdiden 3 binin üzerinde depremzedeyi ilimizde ağırlıyoruz.Evlerini ve otellerini açanlara teşekkür ediyoruz.”

500’e yakın kentli evlerini depremzedelere açmak istiyor

Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ataman, sadece deprem bölgesinde değil Trabzon’da da yaklaşık 500 kişinin konutlarını depremzedelere vermek için kendilerine başvurduğunu söyledi.

Basel maçında tezahürat yok

Kulüp Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu, Basel maçında tribünlerde tezahürat yapılmayacağını belirterek, şunları söyledi:

“Taraftarlarımız maça gelirken oyuncaklar getirecekler ve bu oyuncaklar depremden etkilenen çocuklarımız için hızlıca deprem bölgesine gönderilecek. Depremden etkilenen vatandaşlarımız maça gelmek isterlerse seve seve ev sahipliği yaparız. Maça gelecek tüm takım taraftarlarımız da renk kardeşliğini sergilemek adına kendi takım formalarıyla stadımıza gelebilirler.Protokol Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na da teşekkür ederiz. Basel maçı için tüm tribünü kulübümüze tahsis eden ve depremzedelere katkı sağlayan bir isim.”

Ziyarette Trabzonspor Genel Başkan Yardımcısı Zeyyat Kafkas ile yönetim kurulu üyeleri Sami Karaman, Lokman Sadıklar, Zafer Göktaş ve Coşkun Öztürk de hazır bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu