Haber

DEM Partili ve Başak Demirtaş’tan açıklama! İBB adaylığı kararı

Tutuklu HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmayacağını açıkladı. Demirtaş, günlerdir tartışılan adaylığına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

“PARTİMİZLE ORTAK UZLAŞMAYA VARDIK”

Demirtaş’ın konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Partimizin büyük bir titizlikle yürüttüğü yerel seçim politikasına güçlü bir destek vermek amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı konusunda sorumluluk almaya hazır olduğumu belirttim.

5 Şubat 2024 Pazartesi günü Partimizi temsilen bir heyetle bir araya gelerek tüm gelişmeler hakkında bilgi aldım. Karşılıklı istişarelerimiz sonucunda Partimiz bu irade beyanından güç aldıklarını belirterek bizi onurlandırdı. Adaylık tartışmalarında bizlere tam destek ve güven sağlayan DEM Parti Genel Merkezimize ve siz değerli halkımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.

Ancak bu aşamada İstanbul Büyükşehir Belediyesi adaylığımın başvuruya dönüşmemesi gerektiği konusunda Partimizle ortak görüş birliğine vardık. Tüm halkımız ve partililerimiz bilmelidir ki, tüm kararlar Partimizle tam bir uyum ve uyum içerisinde alınmıştır.

“PARTİMİZİN AÇIKLAYACAĞI ADAYLAR BİZİM ADAYIMIZ OLACAKTIR”

Partimizin önümüzdeki günlerde açıklayacağı adaylar hepimizin adayı olacak ve biz de bu değerli dostlarımızın arkasında tüm gücümüzle duracağız ve Partimizin başarısı için çalışacağız.

Partimizin resmi açıklamaları dışında hiçbir açıklamaya itibar edilmemesini, spekülasyona teşvik edilmemesini özellikle rica ediyoruz. Ne olursa olsun hep birlikte başaracağız, temel demokratik unsurlarımızdan biri olan; Adalet, eşitlik ve barış arayışımızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Ve kesinlikle kazanacağız. Dema yememi istiyorum! (Bu bizim zamanımız)”

DEM PARTİSİ’NDEN İBB AÇIKLAMASI: ADAYLARIMIZI AÇIKLAYACAĞIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu