Ekonomi

Battalgazi’de Tekstilkent Projesi Sona Yaklaşıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gençlik ve SporSağlık Bakanlığı ile Battalgazi Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü Tekstil Kent Projesi’nde sona gelindi.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in yoğun emek ve girişimleriyle Battalgazi ilçesine kazandırılan ve ilçeye katma değer sağlayarak istihdamı artıracak Tekstilkent Projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da onayıyla, ilk etapta en az 500, sonraki süreçlerde ise yaklaşık 2 bin 500 kişiye istihdam sağlanması hedeflenen proje, Cumhurbaşkanlığı ile ortaklaşa yürütülen “Çalışan ve Üreten Gençlik Programı” çerçevesinde hayata geçiriliyor. Battalgazi Belediyesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın işi sona erecek. yaklaştı. Hızla genç istihdamını sağlamayı hedefleyen bu program çerçevesinde Battalgazi bölgesinde üretimin artırılması hedefleniyor. Hatunsuyu Mahallesi’nde 10 dönüm arazi üzerinde yapımı devam eden Tekstilkent Projesi ile hem istihdam imkanları çeşitlendirilecek hem de Battalgazi ilçesinin sosyo-ekonomik gelişimine katkı sağlanacak, bölge yeni yatırımlar için bir çekim merkezi haline gelecek. yatırımcılar.

“Sektörü bölgemize kazandırıyoruz”

Tekstilkent Projesi’nin sonuna hatasız yaklaştıklarını belirten Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Hatunsuyu Tekstilkent Projemiz yüzde 80 oranında tamamlanma aşamasına geldi. Hatunsuyu bizim için önemli merkezlerden biri. Çok sayıda vatandaşımız var. Battalgazi bölgemizden organize sanayi bölgesine. Özellikle gençlerin çalıştığı bu sektörde, yerde çalışmak verimi düşürüyor. Bu proje ile sanayiyi bölgemize kazandırıyoruz” dedi.

“Yatırımlar devam edecek”

Önder Güder, 2024, 2025 ve sonraki yıllarda bölgede istihdam odaklı çalışmalar yapmayı hedeflediklerini belirterek, “Sahip olduğumuz mirası daha da ileriye taşımak adına 2019 seçimleri öncesi söz verdiğimiz projelerin yüzde 77’sini gerçekleştirdik. Hem 24 Ocak Elazığ depremine, hem pandemiye hem de 6 Şubat depremlerine rağmen 20 farklı ve önemli yeni projeyi hemşehrilerimizin istifadesine sunduk.İlerleyen süreçlerde bunu ve daha nicelerini hayata geçirmek için çalışacağız. Bunun gibi projelerin ilçemize daha çok kazandırılması ve istihdamın artırılması için yatırımlarımız önümüzdeki yıllarda da devam edecek. Battalgazi’mizin gelecek yüzyılına damgasını vuracak ve ekonomik kalkınmasına katkı sağlayacak. istihdamı ve istihdamı artıracaktır. Hizmet aşkıyla çıktığımız bu yola tüm çalışmalarımızı bu yolda yürütmeye devam ediyoruz” dedi. – MALATYA

acigolhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu