İş

ATO ve İhtiyaç Haritası depremzedelerin sorunlarını el ele çözecek

ATO Lideri Yücel Bayram, İhtiyaç Haritası Kurucusu ve Lider Yardımcısı Mert Fırat ile iş birliği protokolü imzaladı.

İşletmelere kaynak, işsizlere istihdam sağlayacak

Yücel Bayram, Adana’nın depremin ilk gününden itibaren lojistik merkez olarak kullanıldığını hatırlatarak, hava yoluyla yerli ve yabancı yardımların Adana Şakirpaşa Havalimanı ve İncirlik Hava Üssü’ne getirilerek buradan deprem illerine aktarıldığını hatırlattı.

Mert Fırat ise Muhtaç Haritası’nın yardım stratejisinde ATO’nun özverili çalışmalarının değerli rol oynadığını belirterek, bölgeye yapılacak yardımların merkezinin Adana olacağını kaydetti.

‘Bölgesel Yeniden Yapılanma Merkezi’nin yapacağı çalışmalardan da bahseden Fırat, merkezin çalışmalarını şu şekilde aktardı: “Doğrudan; Küçük, orta ve büyük işletmeleri hedef alacak bir rapor hazırlayacağız. Hazırlanacak raporun ardından bu işletmelere kaynak bulma çalışmalarına başlayacağız.

Daha sonra bölgedeki istihdam sorununu çözmek için çalışacağız. İhtiyaç Haritası olarak sektörün ve kurumların istihdama yönelik ihtiyaçlarını belirleyeceğiz ve bu yönde çalışmalar yapacağız. Ayrıca kooperatiflerimiz için de projeler üreteceğiz. Özetle buradaki merkezimiz, harap durumdaki iş dünyamızın tüm ihtiyaçlarını karşılamak için rapor, analiz, proje ve fonlama çalışmaları yapacak ve yürütecek” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu